شایعاتی در مورد کال آف دیوتی 7
ادامه اخبار در تدامه مطلب

برطبق اطلاعات منتشر شده توسط سرویس خبری مپ‌ماد‌نیوز به‌نقل از یکی از کارمندان داخلی کمپانی اکتیویژن قسمت بعدی از مجموعه بازی‌های CoD تحت عنوان " Call of Duty: Black Ops" شناخته خواهد شد.
در گزارشی که توسط این رابط ارسال شده بر پروژه‌ی ساخت و تولید بازی زیرنظر استودیو Treyarch تاکید شده است. همچنین روند بازی در زمان‌ها و اماکن مختلفی جریان خواهد داشت. قسمت هفتم CoD به نا‌آرامی‌های دوران جنگ سرد از زمان جنگ جهانی دوم تا حال حاضر خواهد پرداخت و انجام عملیات‌هایی‌ در ویتنام، کوبا و آمریکای جنوبی به بازی‌کننده محول خواهد شد.
در میان اطلاعات منتشر شده بخشی وجود دارد که حداقل برای ایرانیان از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. بنقل از منبع خبرگزاری مپ‌مادنیوز در جریان روند بازی CoD7 عملیات "پرنسس گیت" مربوط به نیروهای ویژه‌ی SAS که رسوایی بزرگی برای این نیرو و شخص مارگارت تاچر، نخست‌وزیر وقت بریتانیا بهمراه داشت، گنجانده شده است.
در تاریخ دهم اردیبهشت سال 1359 (30 آوریل 1980) سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر لندن به اشغال عده‌ای جدایی طلب مسلح افتاد و تمامی اعضای سفارت‌خانه توسط این افراد گروگان گرفته شدند. در روز پنجم مه نیروهای ویژه‌ی SAS با وجود این‌که مسوولیت حفظ جان گروگان‌ها را برعهده داشتند به دستور شخص مارگارت تاچر به سفارت حمله کرده، پنج نفر از گروگان‌گیر‌ها را به هلاکت رساندند. در جریان این عملیات دو نفر از دیپلمات‌های ایرانی به شهادت رسیدند تا "پرنسس گیت" به لکه‌ی ننگی در کارنامه‌ی نیروهای SAS و شخص مارگارت تاچر تبدیل شود.
پیش از این اخباری در خصوص ارتباط قسمت بعدی مجموعه بازی‌های CoD به جنگ ویتنام و انتشار بازی در ماه نوامبر سال جاری میلادی منتشر شده بود که هر دو مورد به تایید کارمند اکتیویژن رسیده است. برطبق اطلاعات به دست آمده از لیست عناوین برنامه‌ریزی شده برای عرضه توسط خورده‌فروشی گیم، شماره‌ی هفتم از مجموعه بازی‌های CoD در ماه اکتبر عرضه خواهد شد.
همچنین وجود بخش زامبی مشابه WaW در این شماره نیز تایید شده است و بازی‌کننده‌های رایانه‌های شخصی می‌توانند از سرورهای اختصاصی برای انجام بازی آنلاین گروهی استفاده کنند. جنگاوری‌نوین2 از بخش زامبی و سرورهای اختصاصی رایانه‌های شخصی بی‌بهره بود.
هنوز هیچ تایید و یا تکذیبی از سوی مسوولان اکتیویژن در خصوص اطلاعات فوق منتشر نشده است

منبع:www.dbazi.com